21 Mart 2018 Çarşamba

YILIN EN İYİ BÜROKRATI SEÇİLEN ADEM CEYLAN’A TEBRİK VE TEŞEKKÜR ZİYARETİİŞKUR Çalışanları Derneği Genel Başkan Vekili Volkan HACIÖMER ve Genel Sekreter Erhan ELMA; yılın en iyi bürokratı seçilen Mesleki Yeterlilik Kurumu Başkanı Sayın Adem CEYLAN’ı makamında ziyaret etti. Heyetimiz aldığı haklı ödülden dolayı tebriklerini ve Sertifika yenileme sürecinde verdiği samimi destekten ötürü Sayın Başkana ve gıyabında emeği geçen diğer MYK çalışanlarına teşekkürlerini iletti.

Belge Yenilemede yaşanılan sorunlar ve siz değerli üyelerimizden gelen çözüm önerileri Derneğimiz aracılığıyla İŞKUR ve MYK ‘ye bildirilmiş ve buna yönelik görüşmeler yapılmıştı, bu girişimler neticesinde 21.02.2018’de İş ve Meslek Danışmanlığı Ulusal Yeterliliğinde gerekli değişlikler yapılış ve  Revizyon-2 yayımlanmıştı. Ancak IMD Ulusal Yeterliliğinin Belge Yenilemede Uygulanacak Ölçme - Değerlendirme Yöntemi’nde derneğimizin talep etmiş olduğu değişikliğin kısmen yapıldığı görülmüştür. Bu nedenle birçok üyemizin mağduriyeti devam etmektedir.

Ayrıca, Üniversitelerin revizyon-2 ‘ye geçmekte isteksiz davranması diğer önemli bir sorun olarak karşımıza çıkmıştır. Bu sorunla ilgili de Üniversiteler, TÜRKAK ve MYK ile gerekli görüşmeler yapılmış, sürecin hızlandırılması talep edilmiştir.

Belge yenileme süreci ile ilgili çalışanların beklentilerine dikkat çeken İŞKURDER Yönetimi, konunun bir an önce çözüme kavuşması için çözüm önerilerini ve İş ve Meslek Danışmanlığı Mesleğindeki hizmet sunumunu geliştirmeye yönelik görüşlerini Sayın Adem CEYLAN’a iletti.

Ceylan,  İş ve Meslek Danışmanlığı mesleğini geliştirmek için her türlü öneriyi değerlendirdiklerini  İŞKUR çalışanlarının bu beklentisi için çalışmalarını sürdürdüklerini ifade ederek İŞKURDER yönetimine katkılarından dolayı teşekkür etti.


İŞKURDER yönetimi; Ülkemize ve çalışanlarımıza yönelik yaptığı çalışmalarla yılın en iyi bürokratı seçilen Sayın Adem CEYLAN’a tekrar teşekkür ederek, başarılarının devamını diledi.

0 yorum:

Yorum Gönder