8 Şubat 2018 Perşembe

2. KURUM İÇİ İŞ VE MESLEK DANIŞMANLIĞI ATAMASI HAYIRLI OLSUN

İŞKUR çalışanlarına, iş ve meslek danışmanı, şef ve şube müdürü olma yolunu açan;  Kurumumuza ve milletimize farklı unvanlarda hizmet etme fırsatı veren başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN olmak üzere, Çalışma Bakanımız Sayın Jülide SARIEROĞLU, Bakan Yardımcımız Sayın Orhan YEĞİN ve Genel Müdürümüz Sayın Cafer UZUNKAYA’ya Kurum çalışanları olarak en kalbi şükranlarımızı sunuyoruz.

 

İŞKUR son dönemde kendi içinde atılımlar yapmış, çalışanlarını sahaya sürerek istihdama yönelik büyük adımlar atmıştır. Kurum içinden yapılan 1. İş ve Meslek Danışmanlığı ataması, çalışanların moral, motivasyonunu  artırmış ve Kuruma karşı aidiyet duygusunun pekişmesine önemli katkı sağlayarak İŞKUR’da yeni bir sinerji oluşturulmuştur.

 

2’nci İş ve Meslek Danışmanlığı atama ilanına çıkılması büyük bir heyecan yaratmış, ancak sınırlı kontenjan açılması buruk bir sevince neden olmuştur. Kurumumuzun hizmet standartlarını daha da yukarı çekmek, ülkemize ve milletimize daha iyi hizmet verebilmek için İş ve Meslek Danışmanlığı Sertifikası bulunan çalışanların bir defaya mahsus olmak üzere görev yaptıkları ilde  İş ve Meslek Danışmanlığı kadrosuna atanması şüphesiz Kurum kültürünün geliştirilmesi, aidiyet duygusunun artması, motivasyonun yükselmesi ve sürekliliği bakımından çok önemlidir ve üzerinde durulması gereken bir konudur. 

 

Diğer çok önemli bir konuda çalışanların aile birliklerinin sağlanmasıdır. Anayasalgüvenceyle korunmuş olan aile birliği, maalesef Kurumumuzun toplam çalışan sayısının az olması ve Kurumumuzn dağılım ve dengeyi objektif kriterlerle düzenleyen bir atama ve yer değiştirme yönetmeliği olmamasından dolayı bu sorunun kalıcı çözüme kavuşturulamamaktadır. Kurumumuzun istihdam hedeflerine ulaşmasını ve  İŞKUR’un modern istihdam kurumları arasında  zirvede olmasını sağlayacak olan mutlu çalışanlardır. Bu durumun en önemli yolu çalışanlara mutlu oldukları yerde çalışma olanağı sağlanmasıdır. Ancak yığılmaların önüne geçmek için adil,  öngörülebilir,  objektif bir atama ve yer değiştirme yönetmeliği şarttır. 


İŞKUR’un 2018-2022 Yılları Stratejik Planı kapsamında yer alan ve Bakanımız Sayın Sarıeroğlu'un da basınla paylaştığı İŞKUR'un personel sayısının arttırılması gündemde olduğu bu günlerde bu süreç fırsata çevrilerek Kuruma yıllardır büyük bir azimle hizmet eden personelin, isteğe bağlı ve mazerete dayalı yer değiştirme talepleri yerine getirildikten sonra oluşacak açıklar kurum dışından yapılacak alımlarla tekrar denge sağlanabilir. Bu denge; hazırlanacak yeni bir yönetmelik ile kalıcı hale getirilerek Kurumumuz ve çalışanlarımızın yaşadığı bu sorun ortadan kalkmış olacaktır. Böylelikle, İŞKUR, mutlu çalışanlara sahip,  kendi içinde istihdam sorununu çözmüş ve ülkenin istihdam sorununa daha fazla odaklanan, iç çekişmelerden uzak hem ülkemize hem dünyaya örnek olacak bir İstihdam Kurumu olarak  zirvedeki yerini koruyacaktır.
0 yorum:

Yorum Gönder