19 Ağustos 2017 Cumartesi

İŞKURDER'den MYK'ya ziyaret


İŞKUR Çalışanları Derneği Genel Başkanı Mehmet TEKİN, Genel Sekreter Erhan ELMA ve Genel Başkan Yardımcısı Volkan HACIÖMER , Mesleki Yeterlilik Kurumu Meslek Standartları Daire Başkanı Sn. Yaprak AKÇAY ZİLELİ hanımefendiyi makamında ziyaret ederek sertifika yenileme aşamasında olanların sorunlarını dile getirdi.

Son derece samimi geçen ziyarette İş ve Meslek Danışmanlığı Ulusal Yeterliliği’nin “Belge Yenilemede Uygulanacak Ölçme - Değerlendirme Yöntemi.” kısmında yapılabilecek değişiklikler hakkında istişarelerde bulunuldu.

Belge Yenileme sorununun çözümü hususunda Yönetim Kurulumuzun belirlemiş olduğu yol haritası dahilinde, belge yenilemede İŞKUR Çalışanları, Özel İstihdam Bürolarında Çalışan İş ve Meslek Danışmanları ve Sertifikalı işsizlere kolaylık sağlanması talebimizi MYK Meslek Standartları Daire Başkanı Sn. Yaprak AKÇAY ZİLELİ'ye ilettik.

İŞKUR Çalışanları Derneği Genel Başkanı Tekin, İş ve Meslek Danışmanlığı Yeterlilik Belgesinin beş yılda bir yenilenmesi gerektiğini hatırlatarak; Akreditasyon almış üniversitelerin belge yenileme için de yüksek ücretler talep ederek bu durumu ticari bir işe çevirdiğini dile getirdi. Tekin; “Daha önce sınava girmiş ve başarılı olmuş kişilere belge yenileme sürecinde kolaylık sağlanmalı ve daha uygun ücretlerle bu hizmeti almalarının önü açılmalıdır” dedi. Belge Yenileme konusunda önerilere açık olduklarını belirten ZİLELİ; MYK, İŞKUR ve PERYON'ün katılımıyla ortak bir çalışma yapılarak bu sorunun çözülebileceğini ifade etti.

İŞKUR çalışanları adına Başkan TEKİN, Sayın ZİLELİ'ye göstermiş oldukları ilgi, alaka ve misafirperverlikten ötürü İŞKUR çalışanları adına teşekkürlerini sundu.

0 yorum:

Yorum Gönderme