15 Mayıs 2017 Pazartesi

İŞKUR Yönetim Kurulu Üyesi Sayın Süleyman KÖSTEKLİ'ye ZiyaretİŞKUR Çalışanları Derneği; Türkiye İş Kurumu Yönetim Kurulu Üyesi Sayın Süleyman KÖSTEKLİ’yi makamında ziyaret etti. Görüşmeye İŞKURDER Genel Başkanı Mehmet TEKİN, Genel Sekreter Erhan ELMA, Genel Başkan Yardımcısı Volkan HACIÖMER, Meryem GINALI ve Salih KARADUMAN katıldı.
Kurumda en son 2011 yılında Görevde yükselme ve Unvan Değişikliği sınavı açıldığı ve bu sınava, memuriyete 2004 yılı öncesinde başlayanların girebildiğini vurgulayan Tekin; “ İŞKUR'da yıllardır kurumda yetişmiş, tecrübeli ve donanımlı personele hiçbir kariyer şansı verilmemiştir. Çalışanların motivasyonunu ve performansını artırmanın yolu onların önünü açarak, yükselme ve gelişme fırsatı vermekten geçer” dedi.
Başkan Tekin; İŞKUR’da etkin bir hizmet sunumu ve çalışan verimliliğinin ön şartlarını şu şekilde sıraladı;
  •    İŞKUR’da Memur, VHKİ, Şef vb. kadrolarda çalıştırılan deneyimli personellerin İş ve Meslek Danışmanlığı Kadrolarına atanmalı
  •     Görevde yükselme ve Unvan Değişikliği sınavları düzenli aralıklarla yapılmalı
  •     Bundan sonraki memur alımlarında İMD sertifikasına sahip olma şartı aranmalı
  •    Bilgisayar Programcısı, Avukat, İnşaat Mühendisi, Mütercim vb kadrolara için Unvan Değişikliği sınavı açılmalı
Gerek kurumumuz gerekse ülkemizi ilgilendiren konularda, her zaman yapıcı, yol gösterici, sorunların çözümünde katkı sunan Sayın Köstekli; İŞKUR çalışanlarının sıkıntılarını bildiklerini ve ilk yönetim kurulu toplantısında dile getireceğini ifade etti.
İŞKUR Çalışanları adına da İŞKURDER Genel Başkanı Mehmet TEKİN; Sayın KÖSTEKLİ’ye göstermiş olduğu misafirperverlik, yakın ilgi ve alaka ile vereceği destekten ötürü teşekkür etti.


1 yorum: