5 Nisan 2017 Çarşamba

Engelli ve eski hükümlülere proje desteği İŞKUR’dan


Proje desteğin amacı, engelli ve eski hükümlülerin kendi işlerini kurmasına ve engellilerin mesleki eğitim alarak istihdam edilmelerine ve rehabilitasyonlarına yardımcı olmaktır.  12 Haziran 2017 tarihine kadar Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüklerine başvuru yapılabilir

Engelli ve eski hükümlü çalıştırmayan işverenlerden tahsil edilen idari para cezalarıyla oluşturulan fondan, engelli ve eski hükümlülere proje desteği verilecek.  Mesleki eğitim ve rehabilitasyon, işe ve işyerine uyumlaştırma, kendi işini kurma gibi alanlarda hazırlanacak projelere  İŞKUR'dan destek geliyor. 
 
Desteklenecek projeler;
 1- Engellilerin kendi işini kurmalarına yönelik projeler,
2- Eski hükümlülerin kendi işini kurmalarına yönelik projeler,
3- Engellinin iş bulmasını sağlayacak destek teknolojilerine yönelik projeler,
4- Engellinin işe yerleştirilmesi, işe ve işyerine uyumunun sağlanmasına yönelik projeler,
5- Engellilerin istihdam edilebilirliklerini artırıcı mesleki eğitimine yönelik projeler.
6- Korumalı işyeri desteğine yönelik projeler.
 
 
 Engellilere yönelik çalışma yapan bütün sivil toplum kuruluşları, işyerleri, üniversiteler, belediyeler ve kamu kurumları ile kendi işini kurmak isteyen engelliler projelerini, aşağıda yer alan Başvuru Rehberine göre hazırlandıktan sonra Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüklerine 12 Haziran 2017 tarihine kadar teslim etmesi gerekmektedir.   
 
Destek için başvuran projeler, kamu ve sosyal taraf temsilcilerden oluşan Komisyon değerlendirmesine tabi olduktan sonra komisyon tarafından uygun görülenler desteklenebilecektir.
 
 
 
Yönetmelik
 
Proje Başvuru Formları:
 
 
 
 
 
 

0 yorum:

Yorum Gönderme