15 Mart 2017 Çarşamba

"İŞKUR Çalışanlarının Önü Açılmalı" Büro Memur-Sen Bşk. V. Ahmet Sefa ÖZŞAHİN'le Görüşme


 İŞKUR Çalışanları yıllardır bekledikleri İş ve Meslek Danışmanlığı kadrosuna çok yakın. Yapılan görüşmelerden olumlu dönüşler geliyor, çözüme az kaldı

 
Büro Memur-Sen Genel Başkan Vekili Ahmet Sefa Özşahin ve Genel Başkan Yardımcısı Turan Çetinkaya, Büro Memur-Sen Balıkesir Şube Başkanı ve aynı zamanda Memur-Sen Konfederasyonu Balıkesir İl Temsilcisi Ahmet GÜR, Büro Memur-Sen Yönetim Kurulu üyeleri ile birlikte Balıkesir’deki bazı Kamu Kurum ve Kuruluşlarını ziyaret etti.
Büro Memur-Sen Genel Başkan Vekili Ahmet Sefa Özşahin ve Genel Başkan Yardımcısı Turan Çetinkaya, Balıkesir ziyaretinde İŞKUR Çalışanları Derneği Balıkesir İl Temsilciliği ile görüştü. Görüşmede İŞKUR Çalışanları Derneği Balıkesir İl Temsilciliği, çalışanların taleplerini içeren bir dosyayı Özşahine’e sundu.

İŞKUR çalışanlarının beklentilerinin ve çalışanların yaşadığı sıkıntıların gündeme geldiği görüşmede Özşahin, “Bir yerde haksızlık varsa ‘bana ne’ deyip kulak tıkayamaz, görmezlikten gelemeyiz. Biz haksızlıklar karşısında mazlumun yanında dimdik duran bir sendikayız. Böyle de olmaya devam edeceğiz” dedi.

İŞKUR’da İş ve Meslek Danışmanlığı sertifikasına sahip memurların bir an önce bu kadroya atamalarının yapılması noktasında desteklerini beklediklerini dile getiren İŞKURDER Balıkesir İl Temsilciliğine  Özşahin; bu konuyu her yerde dile getirdiklerini ve bu arkadaşların haklı taleplerinin bir an önce yerine getirilmesi gerektiğini belirterek “yaptığımız görüşmelerde olumlu bir hava var. Hatta bu konuda kesin olmamakla birlikte sözler alıyoruz. İnşallah kısa süre içinde bu sorun çözüme kavuşacak” dedi.

0 yorum:

Yorum Gönder