24 Şubat 2017 Cuma

"İşsizlikle Mücadelede İşi Ehline Vermek" TBMM İçişleri Komisyonu Üyesi Mustafa Yel ile Görüşme
İŞKUR Çalışanları Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet TEKİN ve Başkan Yardımcısı Mehmet Mahsum ÇALHAN, Tekirdağ Milletvekili ve TBMM İçişleri Komisyonu Üyesi Sayın Mustafa YEL’i Makamında ziyaret ederek, Kurum içinden İş ve Meslek Danışmanı atamasının yapılması konusunda Sayın YEL’in desteklerini isteyerek, İŞKUR Çalışanlarının taleplerini iletti.

İŞKUR Çalışanları Derneği Başkanı Mehmet TEKİN: “Çalışma Hayatında Seferberlik ilan edildiği bugünlerde işsizlikle etkin mücadele edilebilmesi için; İŞKUR’da tecrübeli ve şuan için atıl durumda tutulan İş ve Meslek Danışmanlarının tekrar sahaya inmesi işsizlikle mücadelede başarı yolunu açan anahtar olacaktır. Bundan dolayı başarı için her işte olduğu gibi danışmanlık işinde de işi ehline vermek gerekiyor”  dedi.  

İŞKUR çalışanları kariyer düzleşmesi yaşıyor  

İstihdamın en önemli taşlarından biri işe girmek ise diğeri de uzun süreli istihdamı temin eden kariyer planı çerçevesinde çalışanların sürekli gelişimini sağlamak olduğunun altını çizen Tekin; çoğu kamu kurumunda olduğu gibi İŞKUR’da da yaşanılan en büyük sorunun kariyer düzleşmesi olduğunu belirtti. Kariyer düzleşmesi; çalışanın daha fazla yükselme olasılığı bulunmayan ya da çok az olan bir kariyer basamağında bulunmasını ifade eder. Kariyerinin düzleştiği bu noktada çalışan; umutsuz beklentisiz tepkisiz heyecansız bir ruh hali içindedir.

Kurumda en son 2011 yılında Görevde yükselme ve Unvan Değişikliği sınavı açıldığı ve bu sınava, memuriyete 2004 yılı öncesinde başlayanların girebildiğini vurgulayan Tekin; “2004 yılında kuruma girmiş ve 13 yıldır kurumda çalışıyorsunuz, önünüze 13 yıldır kendinizi geliştirebilecek hiçbir fırsat sunulmamış ve üst kadroların çoğuna kurum dışından gelenler atanmış, siz olsanız ne hissederdiniz? ” diye sordu.

Tekin: “Bir istihdam kurumu olan İŞKUR’un özellikle insan kaynakları planlaması konusunda personeli memnun edecek adımları atması çalışanların ortak temennisidir” dedi.  

Sayın Mustafa YEL taleplerimizin çok haklı ve yerinde olduğunu, oluşan mağduriyetlerin bir an önce giderilmesi için gerekli desteği vereceğini ifade etti. İŞKUR Çalışanları adına da İŞKURDER Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet TEKİN; Sayın YEL’e göstermiş olduğu misafirperverlik, yakın ilgi ve alaka ile vereceği destekten ötürü teşekkür etti.
 

 
 

0 yorum:

Yorum Gönder