1 Eylül 2016 Perşembe

Süleyman Soylu görevini Mehmet Müezzinoğlu'na devretti

İçişleri Bakanı olan eski Çalışma Bakanı Süleyman Soylu görevini Mehmet Müezzinoğlu'na devretti.


Sosyal Güenlik ve Çalışma Bakanlığı'nda düzenlenen devir teslim töreninde konuşan Süleyman Soylu, "Sayın Müezzinoğlu'nun yeni görevinin hem ülkemize hem devletimize hayırlı uğurlu olmasını diliyorum" dedi.
"İLK BAKANLIĞIM BURASI İYİ BİR ÖĞRETİ OLDU"
İçişleri Bakanı Soylu konuşmasında şunları kaydetti:
"9 aydır Türkiye'nin reform açısından en önemli bakanlığında Allah çalışmak nasip etti. Ak Parti'nin Türkiye'deki 14 yıllık başarı hikayesinin en önemli yapı taşı çalışma hayatında gerçekleşmiştir. Dünyanın tüm ülkeleri methiyeler ortaya koyarak ve bu başarıyı örnek alarak programlarını gerçekleştirdiler. Kıymetli Bakanım doğumdan ölüme kadar hatta ölümden sonra da ölenlerin ailelerini kucaklayan, aynı zamanda ben yarın nerede çalışacağım diye soran çok önemli bir çalışma alanını çağın gerekllerini yerine koymaktadır. Bu süreçte 64. ve 65. hükümette çok önemli değişiklikler kaydedildi. Bu reformu geleceğe devam ettirme konusunda hükümetimizin kararlıluğı çok önemli bir süreci devam ettirdi.
İlk bakanlığım burası.. İyi bir öğreti oldu. Bu 14 yıllık süreç içerisinde bu iklimi oluşturmuşlardır. Önümüzdeki süreçte Sosyal Güvenlik Bakanlığı ortaya koyulan hedefleri gerçekleştirmek üzere bir gayret ortaya koyacak ve aziz milletimizi bu hizmetlerle buluşturacaktır.
 
"EL BİRLİĞİYLE DEVAM EDECEĞİZ"
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı görevini Süleyman Soylu'dan devralan Mehmet Müezzinoğlu, "Ak Parti'nin fıtratı olan reform süreçlerinin bütün bakanlıklarımızda, el birliğiyle yapmaya devam edeceğiz" dedi.
Bakan Mehmet Müezzinoğlu konuşmasında şunları kaydetti: Dünya Sağlık Örgütü sağlığı tarif ederken birey üzerinden kişinin ruhen, fiziken ve sosyal yönden sağlıklı olması olarak tarafi eder. Bunu aynen bu şekilde bundan sonra toplumun ruhen fiziken ve sosyal olarak daha iyi olması adına sorumluluklarımızın üstesinden geleceğiz.

0 yorum:

Yorum Gönder