1 Eylül 2016 Perşembe

1 Yılda 4 Bakan; Umudumuz Müezzinoğlu


          Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı bir yılda dört bakan değiştirdi. Uzun yıllar Faruk Çelik'in yürüttüğü bakanlık görevi 7 Haziran seçimlerinden sonra hükümetin kurulamaması neticesinde oluşturulan seçim hükümetinde Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığına; Bakanlık müsteşarı Ahmet Erdem getirildi, 1 Kasım seçimlerinden sonrada oluşturulan yeni kabinede Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Süleyman Soylu'ya emanet edildi. Dün gece ani bir değişiklikle Süleyman Soylu'nun İçişleri Bakanlığına atanması sonucu, boşalan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığına daha önce Sağlık Bakanlığı yapmış olan Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Müezzinoğlu atandı.
 
İŞKUR Çalışanları Derneği olarak bu atmanın öncelikle hayırlı ve kalıcı olmasını temenni ediyoruz. Yeni bakanımız Sayın Mehmet Müezzinoğlu'na da yeni görevinde başarılar diliyoruz.
 
İŞKUR Genel Müdürlüğü başta olmak üzere çoğu kadronun vekaleten yürütülmesi sonucu iş ve işlemlerin ağrı yürümesi;  yıllarca iş ve meslek danışmanlığı yapmış ve sertifikası olan kurum çalışanlarının,  bu konuda yönetmelik olmasına rağmen halen iş ve meslek danışmanlığı kadrosuna geçirilmemesi, dört yıldır bir çözüme kavuşturulamamış olan Şube Müdürlüğü sınavı  vb.  birikmiş sorunlara bir an önce çözüm bulması ve güçlü bir kurum kültürünün oluşturulmasını ümit ediyoruz.
 
  
Mehmet MÜEZZİNOĞLU Kimdir?
 
9 Ocak 1955'te Gümülcine'de doğdu. Baba adı Ali, anne adı Fatma'dır. Tıp Doktoru, Dahiliye Uzmanı; İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesini bitirdi. İstanbul Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesinde iç hastalıkları ihtisası yaptı.

Avcılar Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı, Batı Trakya Eğitim Kültür Vakfı ve Balkan Medeniyeti Derneğinin Kurucu Üyesi, Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneğinin Üyesidir.

23. Dönemde İstanbul, 24. Dönemde Edirne Milletvekili seçildi. Sağlık Bakanlığı yaptı. Orta düzeyde Yunanca, İngilizce ve Arapça bilen Müezzinoğlu, evli ve 2 çocuk babasıdır.

0 yorum:

Yorum Gönder