12 Ağustos 2016 Cuma

Soylu'dan 657 reformuna ilişkin açıklama

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu, özel bir televizyon kanalında katıldığı canlı yayında iptal edilen 2010 yılı KPSS'ye ve 657 reformuna ilişkin açıklamalarda bulundu.

 
 
 
2010 yılı KPSS’nin iptal edilmesi birlikte, bu sınavı kullanarak işe girenlerin durumunun ne olacağı merak konusu olmuştu.
 
Bakan Soylu 2010 KPSS hakkında, " Kararın hemen ardından Sayın Başbakanımız, Çalışma ve Maliye bakanlıkları ile ÖSYM'nin bu konuyu çalışması talimatını verdi. Biz de çalıştık. Önümüzdeki günlerde bu problemi ortadan kaldıracak ama bu sınava şaibe karıştıranların yargılamalar sonucunda ortaya çıkanlarının da yapılacak idari soruşturmalarla memuriyetten uzaklaştırılacağı bir çözüm üzerinde çalışıyoruz.
 
Problemi ortadan kaldıracak ama bu sınava şaibe karıştıranların idari soruşturmalarla memuriyetten uzaklaştırılacağı bir çözüm üzerinde çalışıyoruz." dedi.
Bakan Soylu, 657 sayılı Devlet Memurları Kanununda yapılması düşünülen değişikliğe ilişkin soru üzerine şu açıklamalarda bulundu:
 
"1 Kasım 2015'ten itibaren yeni bir gelişme söz konusu değildir. Kamu çalışanı ifadesiyle ortaya koyduğumuz bu kavram, çok uzun zamandan beri hükümetimizin ve ülkemizin gündemindedir. 15 Temmuz'da yaşadıklarımız devlet personel sisteminde bir değişiklik yapılmasını ortaya koymaktadır. Çünkü devlet kendisini korumak zorundadır. Önümüzdeki süreçte 657'nin statüsü konuşulacak. Milli Güvenlik de dahil olmak üzere bu konuda kılı kırk yararak, yeni bir sistem oluşturmalıyız."
 
 
kamubiz.com

0 yorum:

Yorum Gönderme