20 Haziran 2016 Pazartesi

E Devlet İŞKUR İş Başvurusu Sonucu Sorgulama nasıl yapılır?


E-Devlet! İŞKUR'a yaptığınız iş başvurularının sonucunu öğrenmek artık çok kolay. E-Devlet üzerinden iş başvurunuzun sonucunu sorgulayarak kolayca öğrenebilirsiniz. Peki E Devlet üzerinden İŞKUR İş Başvurusu Sonucu Sorgulama nasıl yapılır? Detaylar haberimizde...

İŞKUR! E Devlet hizmetleri hayatınızı kolaylaştırmaya devam ediyor. E-Devlet sayesinde artık İŞKUR üzerinden yaptığınız iş başvurularının sonuçlarını görüntüleyebilirsiniz. Peki, E Devlet giriş ile İŞKUR İş Başvurusu Sonucu Sorgulama nasıl yapılır? İşte detaylar! 

E Devlet ile İŞKUR İş Başvurusu Sonucu Sorgulama nasıl yapılır?

E Devlet giriş ile İŞKUR İş Başvuru Sonucu Sorgulama için öncelikle www.türkiye.gov.tr internet adresine girmeniz gerekiyor. Bu sayfaya girdikten sonra T.C. kimlik numaranız ve e-devlet şifrenizle sayfaya e devlet sistemine giriş yapabilirsiniz. Daha sonra e-devlet sisteminde bulunan e hizmetler bölümünden "İŞKUR" başlığını bulmalısınız. İŞKUR'un sunduğu hizmetler arasından "İş Başvurusu Sonucu Sorgulama" başlığını seçmelisiniz. İş Başvurusu Sonucu Sorgulama işleminizi bu şekilde kolayca yapabilir ve sonuçlara buradan ulaşabilirsiniz. E Devlet ile İŞKUR İş Başvurusu Sonucu Sorgulama işlemi yapmak için aşağıdaki linki kullanabilirsiniz. 

E Devlet giriş nasıl yapılır?

E-Devlet işlemlerinizi gerçekleştirebileceğiniz site adresi e-devlet'in resmi internet adresi olan www.turkiye.gov.tr adresidir. Bütün e devlet işlemlerinizi bu siteden yapabilirsiniz. Web sayfasına girdiğinizde sağ üstte bulunan giriş butonuna tıklamanız gerekiyor. Açılan sayfaya T.C. kimlik numaranız ile e-devlet şifrenizi girerek sisteme girişinizi yapabilirsiniz. E Devlet sistemine giriş yapmak için aşağıdaki linki kullanabilirsiniz. 

E Devlet şifre nasıl alınır? 

Eğer E-devlet şifreniz yoksa yapmanız gereken ilk iş üzerinde T.C kimlik numaranızın bulunduğu kimliğiniz ile herhangi bir PTT şubesine gitmek. PTT'den 2 TL karşılığında E-devlet şifrenizi alabilirsiniz. Şifrenizi aldıktan hemen sonra E-devlet sistemine giriş yapabilirsiniz.

 Bu uygulama sizin yerinize başka birisinin şifre alıp adınıza E-devlet işlemlerini yapmaması için çok önemlidir. Bu yüzden sadece kimlik ibrazı ve şahsen başvuru yapılarak alınabilir.

0 yorum:

Yorum Gönder